Mapa Serwisu

 

Szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Elblągu
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg

starosta.neb@powiatypolskie.pl


tel.055-239-49-00
fax.055-232-42-26
NIP: 578-25-24-428
REGON: 170753615

Godziny pracy:

  • Poniedziałek 7.30 – 15.30
  • Wtorek 7.30 – 15.30
  • Środa 7.30 – 17.00
  • Czwartek 7.30 – 15.30
  • Piątek 7.30 – 14.00

 

Powiększ tekst
Zmniejsz tekst
Powrót
Data dodania: 01.09.2014 12:23 Kategoria:Turystyczne Autor:Marek Murdzia
VI Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego za nami

30 sierpnia odbył się w Elblągu VI Festiwal Krainy Kanału Elbląskiego. Jego organizatorem w tym roku było Starostwo Powiatowe w Elblągu we współpracy z partnerami porozumienia w sprawie zachowania trwałości projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego”, tj. Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie, Starostwami Powiatowymi w Iławie i Ostródzie a także Urzędem Miejskim w Elblągu.

Festiwal otworzyła konferencja w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu z udziałem Haliny Czarneckiej – dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Elżbiety Topolnickiej-Niemcewicz – prezesa Fundacji im. Mikołaja Kopernika we Fromborku, prof. Krzysztofa Młynarczyka - Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie i prof. Edmunda Kizika – Instytut Historii Polskiej Akademii Nauk. Wykłady dotyczyły prowadzonej obecnie rewitalizacji Kanału Elbląskiego, historii i zabytków obszaru kanału Elbląskiego, walorów przyrodniczych tego regionu i ich znaczenia w rozwoju turystyki oraz roli menonitów w rozwoju Żuław.

 

Wielkie sportowe emocje wzbudził turniej piłki na wodzie o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego rozgrywany pomiędzy reprezentacjami powiatu elbląskiego, iławskiego, ostródzkiego i Urzędu Marszałkowskiego. Po wyrównanych meczach, gdzie czasami o ostatecznym wyniku musiały decydować rzuty karne, na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Drugie miejsce zajęło Starostwo Powiatowe w Ostródzie, zaś trzecie miejsce przypadło reprezentacji Starostwa Powiatowego w Elblągu.

 

Po raz pierwszy w ramach Festiwalu na rzece Elbląg odbyły się wyścigi łodzi smoczych, podczas których emocje sięgnęły zenitu. Wystartowało 11 osad i w wyniku zaciętej rywalizacji wyłoniono zwycięską trójkę: I miejsce zajęła reprezentacja PTTK oddział Ziemi Elbląskiej, II miejsce – Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu, III miejsce – Komenda Miejska Policji w Elblągu.

 

Miłośnicy pieszych wędrówek prowadzeni przez doświadczonych przewodników PTTK obeszli dwie trasy. Jedna z grup zwiedzała zabytki Starego Miasta w Elblągu, druga - elbląskie parki. Odbyła się również wycieczka autokarowa po Żuławach ze zwiedzaniem stacji pomp w Różanach.

 

To tylko niektóre z licznych atrakcji, które organizatorzy przygotowali na cały festiwalowy dzień, tak aby każdy mieszkaniec naszego regionu mógł znaleźć coś interesującego dla siebie.

Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Projekt pt. „E-region powiatu elbląskiego: usługi dla przedsiębiorców” w ramach Osi Priorytetowej 7 – „Infrastruktura społeczeństwa informacyjnego”, Działanie 7.2 – „Promocja i ułatwianie dostępu do usług teleinformatycznych”, Poddziałanie 7.2.2 – „Usługi i aplikacje dla MŚP” Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

 

Ostatnia zmiana: 2014-01-31 13:02:12
Liczba odwiedzin: 18365

Starostwo Powiatowe w Elblągu, ul. Saperów 14A, 82-300 Elbląg

Wykonanie: OPEGIEKA